Nowa publikacja NPD

Drodzy Przyjaciele i Czytelnicy NPD,

z prawdziwą radością informujemy, że ukazała się już drukiem unikalna powieść TEN CZŁOWIEK. Jest to historia życia, działalności i nauczania Jezusa Chrystusa w postaci zharmonizowanej narracji opartej na tekstach czterech ewangelii

Czasami czytając relacje ewangeliczne o życiu i działalności Jezusa Chrystusa, możemy czuć się nieco znużeni tym, iż tak wiele opisów u Mateusza, Marka i Łukasza się dubluje,  a także lekko sfrustrowani, że relacja Jana zupełnie nie pasuje do żadnej z poprzednich. Jak zatem je pogodzić? Czyż nie byłoby pięknie móc przeczytać jeden zwarty tekst, z którego usunięte byłyby wszystkie powtarzające się opisy, a tekst oryginalny byłby uporządkowany chronologicznie, niezależnie od tego, z której relacji ewangelicznej pochodzi? A gdyby nie było tych wszystkich podziałów na rozdziały i wiersze, lecz można by przeczytać całość jak pasjonującą powieść, czyż nie byłoby to jeszcze wspanialsze? A gdyby dodatkowo wszystkie fragmenty jakoś oznakować bez naruszania potoczystości tekstu, aby było wiadomo, skąd pochodzą, i gdyby całość została zredagowana pięknym, współczesnym językiem bez archaizmów, a w spisie treści podane były odnośniki do wszystkich znaczących wydarzeń z życia i  nauczania Jezusa, to czy coś takiego byłoby w ogóle możliwe?

Książka TEN CZŁOWIEK spełnia wszystkie powyższe oczekiwania i daje jeszcze więcej – logiczny podział na poszczególne etapy życia, działalności i nauczania Jezusa Chrystusa, a na marginesach podaje sigla biblijne, z który tekst został zaczerpnięty. Jest to dzieło, jakiego dotąd w literaturze polskiej nie było! Po jego przeczytaniu będziesz nie tylko znać całość relacji o Mistrzu z Nazaretu, ale również – w pełnym kontekście – doskonale zrozumiesz przesłanie, które On głosił, co jest podstawą prawidłowego  odczytywania Pisma świętego.

Książkę można nabyć na stronie: https://vocatio.com.pl/pl/p/Ten-Czlowiek/1277

Publikacja ta została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Księga przysłów 13,21 (NPD)

6 listopada 2021

Księga przysłów 13,22 (NPD)

6 listopada 2021