Nowa publikacja NPD

Drodzy Czytelnicy i Przyjaciele NPD,

dzisiaj otrzymaliśmy z drukarni specjalną książeczkę, nad którą pracowaliśmy bardzo długo. Dziwnym trafem niezwykle wiele działo się w czasie jej przygotowania i produkcji, co nieustannie przeszkadzało w jej wydaniu. Doświadczaliśmy wielu przeszkód „obiektywnych”, subiektywnych i losowych, jednak wszystkie je przemogliśmy i dziś wreszcie mamy dostępną w sprzedaży publikację szczególną – poświęconą Bogu Jedynemu. On sam i tylko On jest jedynym jej podmiotem i tematem. Książeczka ta przedstawia 156 deskrypcyjnych imiona Boga wybranych spośród wielu innych, jakie znajdujemy na stronicach Biblii.  

Imię w starożytnej kulturze hebrajskiej zawsze pełniło funkcję eksponowania konkretnej cechy wewnętrznej lub zewnętrznej danej postaci. W tym kontekście Najwyższy objawiając się w czasach Starego Testamentu, przedstawiał się – w zależności od sytuacji – różnymi imionami, co miało na celu ukazanie niezrównanej wspaniałości Jego cech i charakteru. Nie inaczej postępował w czasach Nowego Testamentu, gdy na arenę dziejów ludzkości wkroczył w Postaci Syna – Jezusa Chrystusa. Celem tej publikacji jest udostępnienie czytelnikom namiastki tego, co Biblia mówi nam o Jedynym Bogu.

Poszczególne imiona Boże są podane w wersji hebrajskiej lub greckiej wraz z polską transliteracją, kodami Stronga oraz przykładowymi wersetami biblijnymi.

Książkę można kupić w Księgarni Internetowej VOCATIO https://vocatio.com.pl/pl/p/Jego-imie-niech-bedzie-wywyzszone/1237 z rabatem 30%.
Mamy nadzieję, że ta nowa publikacja naszego wydawnictwa będzie dla was prawdziwą rozkoszą w poznawaniu kim prawdziwie jest Bóg Wiekuisty. Być może zechcecie nabyć ją jako szczególny prezent dla swoich najbliższych, przyjaciół, znajomych albo jako upominek wyrażający komuś wdzięczność.

Zespół Redakcyjny NPD

 

Dobra Wiadomość o ratunku w Chrystusie w relacji Mateusza 13,10-17 (NPD)

20 czerwca 2020

Dobra Wiadomość o ratunku w Chrystusie w relacji Mateusza 13,24-30 i 36-43 (NPD)

20 czerwca 2020