Dobra Wiadomość o ratunku w Chrystusie w relacji Mateusza 23,23-26 (NPD)

O wy obłudni znawcy Pisma i faryzeusze! Straszliwa kara czeka na was dlatego, że koncentrujecie się na dawaniu dziesięciny z mięty, kopru i kminku(*1), a odrzucacie to, co w Prawie Bożym(*2) jest ważniejsze. Pomijacie bowiem prawość, miłosierdzie i zaufanie do Boga! Na tym przede wszystkim powinniście się skupić i to czynić, a dopiero później zajmować się czymś innym. Jakże strasznymi ślepcami jesteście, wy którzy odcedzacie komara, lecz połykacie wielbłąda!

O wy obłudni znawcy Pisma i faryzeusze! Straszliwa kara czeka na was, ponieważ w swym życiu postępujecie tak, jak to czynicie w swoich rytuałach: obmywacie jedynie zewnętrzną stronę misy i kielicha, podczas gdy środek pozostawiacie brudny, pełen ohydy, którą jest chciwość i brak umiaru. Ślepy faryzeuszu, oczyść najpierw swoją duszę – to znaczy wnętrze kielicha swego życia – a wtedy i na zewnętrz staniesz się czysty!

══════════

(*1) Prawo Mojżeszowe wymagało składania dziesięciny ze wszystkich płodów rolnych. Mięta, koper i kminek były przyprawami, które uprawiane były w niewielkich ilościach, gdyż nie stanowiły podstawy wyżywienia, a jedynie smakowe do niego dodatki.

(*2) Odniesienie do Prawa Mojżeszowego.

 

Dobra Wiadomość o ratunku w Chrystusie w relacji Mateusza 23,16-22 (NPD)

10 czerwca 2019

Dobra Wiadomość o ratunku w Chrystusie w relacji Mateusza 23,27-32 (NPD)

10 czerwca 2019