Aktualna informacja na temat postępów przekładu NPD

Drodzy Przyjaciele,

skoro zapisaliście się na newsletter dot. Aktualności NPD z przyjemnością informuję, że jesteśmy w połowie pogłębionej redakcji Dobrej Wiadomości o ratunku w Chrystusie w relacji Łukasza. Wszystkie inne księgi NT są już zredagowane. Czeka nas jeszcze dużo pracy związanej ze szlifowaniem tekstów, poprawianiem przypisów i komentarzy, ujednolicaniem pewnych określeń. Modlimy się o siły i Boże prowadzenie, aby całość mogła ukazać się na przełomie 2017/2018 r.

Tymczasem szykujemy do opublikowania List do Rzymian (NPD), który drukiem powinien ukazać się pod koniec września br. 

Kończymy także przygotowanie specjalnej edycji Listu do Kolosan (NPD) dla osób osadzonych w zakładach poprawczych i więzieniach. Jej tytuł będzie brzmiał Dobra Wiadomość dla złodziei i bandytów. Brzmienie tego tytułu przyszło mi do głowy pewnego dnia podczas modlitwy w związku z fragmentem Mt 25,36-44. 

Aby dać Wam pewien przedsmak naszej aktualnej pracy osobnym, niepublicznym e-mailem, prześlę Wam fragment Łk 9,1-50 (NPD) w wersji roboczej, tzn. jeszcze przed konsultacjami i korektami. Z tego powodu proszę o nierozpowszechnianie publiczne tego tekstu.

Serdecznie pozdrawiam w PANU,

Piotr Wacławik
wydawca

Dodaj komentarz